Wystawa 2SEKUNDY w zabytkowych łódzkich tramwajach przed Teatrem Wielkim w trakcie 10 edycji festiwalu operatorów filmowych Plus CAMERIMAGE w Łodzi.
W związku z festiwalem Plus Camerimage 2009, w dniach 29 listopada – 4 grudnia 2009 na placu Dąbrowskiego przed Teatrem Wielkim ustawiono trzy zabytkowe wagony MPK Łódź Sp. z o.o.
- Herbrand KEŁ #71
- Lilpop II KEŁ #48
- Lilpop III KEŁ #158
W wagonach zorganizowano wystawę ''2SEKUNDY'' o czym informowały wywieszone w oknach plakaty. Pomysł by ustawić zabytki w takim miejscu bez specjalnego nadzoru należy uznać za daleko nierozważny i niestosowny. Bardzo łatwo było o uszkodzenie wagonów nawet przypadkowe. Ataki wandalizmu na szczęście się nie zdarzyły, być może dlatego, że wówczas jeszcze Straż Miejska musiała 24h na dobę pilnować nowej fontanny. Dzięki temu miała oko i na tramwaje.
Ponadto uruchomiona została dodatkowa linia autobusowa C, zapewniająca sprawną komunikację osobom pragnącym podróżować między miejscami festiwalowymi. Szerzej możemy przeczytać o tym TUTAJ.
AUTOR ARTYKUŁU: Tomasz Głaz.
AUTOR ZDJĘĆ: Tomasz Głaz
| « poprzednia | następna » |
|---|



















